מבנה השכונה

שכונת אם המושבות נחלקת לשני חלקים עיקריים, השכונה הוותיקה והשכונה החדשה. את ההבדל ביניהם ניתן לראות כבר מרחוק כאשר מגיעים מכביש 5, הבתים בשכונה הוותיקה הנם בתים נמוכים יחסית, רובם בין 6 ל 8 קומות, ולעומתם הבתים בשכונה החדשה מתנשאים אל עבר הרקיע ומגיעים ברובם ל 21 עד 28 קומות.

הבתים הראשונים בשכונה הוותיקה הוקמו לפני כ 15 שנה, וכך לאט לאט שנה אחר שנה החלו להיבנות עוד ועוד פרויקטים שאוכלסו מיד ע"י תושבים חדשים שהגיעו מהערים הסמוכות כמו רמת גן גבעתיים ותל אביב. תושבי אם המושבות הראשונים ראו בה פוטנציאל גדול בשל מיקומה הגאוגרפי, המאפשר יציאה מהירה מהעיר אל כביש 5, והגעה אל מרכז תל אביב בתוך כ 15 דקות בלבד. כך שהשיקול אם לגור בתל אביב או בשכונת אם המושבות בפתח תקווה הפך להיות שיקול כספי וכאן ניצחה אם המושבות בגדול.

אם המושבות הותיקה

בנוסף ליתרון הגאוגרפי וליתרון הכספי, נוסף יתרון חשוב והוא תמהיל האוכלוסייה שהחל להיווצר. נוצרה קהילה של משפחות צעירות ממעמד הסוציו אקונומי בינוני פלוס, שכבר בהתחלה החלו לפעול להקמת ועד שכונתי שיפעל מול עיריית פתח תקווה להקמת יותר גני ילדים ועוד בתי ספר, מגרשי משחקים ועוד.

לאחר כ 7 שנים מהקמתה, הוחל בהקמת החלק השני בתוכנית העירייה, וכך התרחבה אם המושבות מזרחה, והחלה הבנייה של מה שנקרא היום השכונה החדשה. השכונה החדשה מתאפיינת כאמור בבניינים גבוהים מאד.

אוכלוסיית אם המושבות גדלה מאד ונוצר צורך במרכזי חינוך חדשים. עם הקמתה היו בית ספר יסודי אחד ובית ספר תיכון אחד שאמורים היו לתת מענה לצורכי השכונה המתפתחת. מהר מאד הבינו התושבים וועד השכונה ששני בתי הספר האלה לא יספיקו, והסעת ילדיהם אל בתי ספר ברחבי העיר נראתה להם כאופציה שיסכימו לה.

לאחר לחצים על העירייה שנמשכו חודשים רבים, החלה העירייה להפנים שאם היא רוצה לשמור על התושבים הרבים והאיכותיים שנוספו לעיר, ולשמור על רמת הנהירה הגבוהה אל העיר ושכונת אם המושבות, עליה להקשיב לצורכי התושבים. העירייה החלה להקים בתוך כשלוש שנים מספר גדול מאד של גני ילדים, נוספו עוד 3 בתי ספר יסודיים, נבנתה חטיבת אחד העם שהיא אחד מבתי הספר היפים והגדולים בעיר, ונמצאים כרגע בהקמה חטיבת ביניים נוספת וביה"ס תיכון נוסף.

פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה