מערכת החינוך בפתח תקוה – היא הטובה בארץ!

שר החינוך נפתלי בנט התקשר אמש (21.2.16) לראש העיר איציק ברוורמן וביקש לבשר לו באופן אישי כי העיר פתח תקוה זכתה בפרס החינוך הארצי לשנת תשע"ו.
פרס חינוך ארצי ניתן לרשות על השקעה מיוחדת בחינוך הן בהיקף ההשקעה (תקציבים, תוכניות, פרויקטים וכדומה) והן באיכות העבודה.

ועדת הפרס אשר עברה בין 12 הרשויות שהגיעו לשלב הגמר, ביקרה בפתח תקוה בשבוע שעבר (16.2.16). במשך כשלוש שעות אינטנסיביות הציגו בכירי המינהל את העשייה החינוכית העשירה המתקיימת בעיר במגוון תחומים, ובראשם העשייה בתחום הלמידה המשמעותית והחדשנות הפדגוגית, העשייה החינוכית מסביב לשעון (לאורך היממה, השבוע והחופשות) והעשייה הרחבה בקידום ופיתוח אוכלוסיות ייחודיות, ממחוננים ומצטיינים ועד לחינוך המיוחד, שפתח תקוה היא הבירה האזורית שלו.
מבין התחומים הרבים שהעיר מצטיינת בהם אפשר למנות את תחומי המדע והטכנולוגיה, המוסיקה, החינוך למורשת וערכים, החדשנות בעולם הדיגיטלי ותחום הרטוריקה- הדיבור והשפה.
החינוך בפתח תקוה מגיע להישגים רבים הבאים לידי ביטוי בשנים האחרונות גם בפרסים ארציים אחרים. בשנת תשע"ו זכתה ישיבת כפר גנים בפרס חינוך ארצי, בשנת תשע"ה זכה בית ספר הוברמן זכה בפרס חינוך ארצי, והשנה בית הספר קרול הינו מועמד לפרס חינוך ארצי.
בנוסף, ביום חמישי 18.2 התבשרה העיר כי זכתה בתואר רשות מצטיינת בתיקשוב במסגרת תכנית התיקשוב הלאומית!

ראש העיר איציק ברוורמן וראש מינהל החינוך אמר "יש לנו את מערכת החינוך הטובה ביותר בארץ וכעת גם קיבלנו על כך אישור. מערכת החינוך שלנו אינה מצטיינת רק בגלל ההישגים והייחודיות שלה, אלא גם בגלל העושר והמגוון שבה ובגלל היחס האישי והפרטני הניתן לכל ילד וילדה. הבשורה מאד משמחת ומרגשת ואני רוצה להודות לצוות מינהל החינוך ולעומד בראשו רמי הופנברג, על היכולת להניע את המערכת המורכבת בעיר ולהביאה לידי הצלחה. תודה מיוחדת לכל המנהלים, המורים, הגננות ואנשי החינוך והמינהלה על עבודה קשה ויומיומית, ועל כך שיחד איתנו- הם לא מוותרים על אף אחד!".

רמי הופנברג ראש מינהל החינוך בעיר הוסיף "מערכת החינוך שלנו היא מערכת יוצאת מן הכלל, הפועלת בשביל ולמען הילדים. הדרך היחידה לשמור על האיכות היא להמשיך ולצמוח. אני מודה לראש העיר על התמיכה ולכל מנהלי האגפים והצוות על העבודה הקשה. תודה מיוחדת לכל אנשי החינוך אשר נמצאים בשטח יום יום ועושים לילות כימים למען הצלחת התלמידים".

קצת נתונים:
בפתח תקוה כ- 55,000 תלמידים.
122 בתי ספר (כולל המוכר שאינו רשמי).
521 גני ילדים.
תקציב החינוך מהווה 35% מהתקציב העירוני ועומד על למעלה מ 500 מיליון ₪.

 

 

פורסם בקטגוריה אם המושבות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה